Tuncelinin Sesi
20 Aralık 2014 Cumartesi
Köy aynı mezra farklı!
Munzur Vadisi’nde bütünlüklü araştırma!
Tunceli-Erzincan karayoluna yüzlerce tonluk kayalar düştü
LİMAK, hukuk tanımıyor, yetkililer sessiz!
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
31 Temmuz 2013 Çarşamba 20:11

Otogar esnafı eylem yaptı

Tunceli’de eski otogarın yıkılıp yerine yeni otogar yapılacak olması nedeniyle mağdur olduklarını belirten esnaflar yolu trafiğe kapatıp ateş yakınca polis ile kısa süreli gerginlik yaşandı.

Tunceli Belediyesinin şehir merkezinde bulunan eski otogarı yıkarak yeni otogar yapma kararının kendilerini mağdur ettiğini belirten otogardaki 8 esnaf ve yakınları otogar girişinde sandalye ve tahta yakarak otobüslerin çıkışına engel oldu. “Halkın iradesini taşımayan belediyeyi tanımıyoruz” pankartı açan gurubun yolu trafiğe kapatması üzerine Emniyet amiri gruba yolu açmaları yönünde uyarılarda bulununca grup ile kısa süreli gerginlik yaşandı.Olay yerine gelen Tunceli Belediyesine ait İtfaiyenin yangını söndürmemesi üzerine polis ve itfaiye çalışanları arasında kısa süreli bir tartışma yaşandı.Polis ve Tunceli Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Hıdır Bellice’nin araya girmesi ve ikna çabaları sonucu taraflar sakinleştirildi.

Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Hıdır Belice ise; sorunun çözümü için belediyeyle görüşüldüğünü belirterek, "Belediyeyle görüşmelerimiz oldu. Belediye meclis üyeleri ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle de toplantı yaptık. Bu arkadaşların mağdur edilmemesi gerekiyor. Belediye de mağduriyetlerin giderileceğini beyan etti" dedi.

Bir süre yolda alkış çalıp pankart açan grup daha sonra sessizce dağıldı.

 

Bu haber toplam 1662 defa okunmuştur
YORUMLAR
kemoterapi
murat saygın
belediye bu esnafların verdiği kirayı açıklasın. hala boşaltmamış olan da var. sandalye tahta yakmıslarsa ekolojik sistemi de sabote ediyorlardır. halkın iradesi sandıkta tecelli edecek belediye hangi iradeyi temsil ediyorsa medyayı etkin kullanması gerekiyor. Medyayı gordugunde belediyemizin ideolojik kanseri depreşiyor. Bazıları tek takıntısı ve varoluş şartı kimlikleri.
12 Ağustos 2013 Pazartesi 13:03
dersim
piro
Arkadaşlar ordaki esnaf bazıları için ucube olan o garajda çoluk çocuklarına ekmek parası kazanmaya çalışıyor.yeni garaj elbette yapılmalı fakat bu iş yapılırken belediyece orada bulunan esnafın mağdur edilmemesi gerekir,taraf olmak yerine olaya biraz objektif bakılabilir..!
05 Ağustos 2013 Pazartesi 17:46
olmuyor
alican
siz nerden bizim irademiz oluyorsunuz anlamadim ne yapmaya calisiyorsunuz anlam veremiyorum ...yeni otogar yapmaya calisiyor beledye kostek oluyorsunuz ..
04 Ağustos 2013 Pazar 18:25