Tuncelinin Sesi
20 Aralık 2014 Cumartesi
Köy aynı mezra farklı!
Munzur Vadisi’nde bütünlüklü araştırma!
Tunceli-Erzincan karayoluna yüzlerce tonluk kayalar düştü
LİMAK, hukuk tanımıyor, yetkililer sessiz!
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 Ocak 2011 Perşembe 19:07

T.Ü.’nün ilk doçenti Rahmi Aydın

Tunceli Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nde Dekan Yardımcılığı yapan Rahmi Aydın, üniversiteden ilk doçent ünvanı alan kişi oldu.

Doçentlik ünvanı alan Rahmi Aydın’ı odasında ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Durmuş Boztuğ,                 üniversitenin ilk doçent unvanını alan öğretim üyesi olmasından dolayı mutluluğunu belirtti. Tunceli Üniversitesi’nin her geçen gün daha fazla büyüdüğünü söyleyen Rektör Boztuğ, büyüme ivmesini daha da arttırma gayreti içersinde olduklarını belirtti. Üniversitenin ulusal ve uluslararası bilimsel makalelerin günden güne arttığını belirten Boztuğ, Doç Dr. Rahmi Aydın’ı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Rektör Prof. Dr. Durmuş Boztuğ, Doç. Dr. Aydın’dan beklentilerinin arttığını, bilimi ve su ürünleri sektörünü geliştirmeye yönelik çalışmaların yakından takip edileceğini söyledi.

Doç. Dr. Rahmi Aydın da ziyaretinden dolayı Rektör Boztuğ’a teşekkür etti.

 

Rahmi Aydın kimdir?

 

03.09.1969 yılında Elazığ doğumlu olan Aydın, İlk, orta, lise tahsilini Elazığ’da tamamladı. Fırat Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesinden 1990 yılında mezun oldu. Üniversite eğitimi sırasında Etibank Ferrokrom Fabrikası’nda teknisyen olarak çalışmaya başlayan Aydın, mezuniyetten sonra aynı kurumda Su Arıtma Tesislerinde Su Ürünleri Mühendisi olarak devam etti. 1993 yılında yüksek lisansını tamamlayarak Fırat Üniversitesi Süleyman Demirel Keban Meslek Yüksekokuluna öğretim görevlisi olarak atandı. 2000 yılında doktorasını tamamlayan Aydın, aynı yıl Bingöl Meslek Yüksekokulu Su Ürünleri Programına Yardımcı Doçent olarak atandı. 2008 yılında Tunceli Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi öğretim üyesi olarak göreve başlayan Rahmi Aydın, 2009 yılında aynı fakülteye dekan yardımcısı olarak atandı. 2011 yılında Doçent unvanını alan Aydın, evli ve 2 çocuk babası.

Bu haber toplam 2104 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.