Tuncelinin Sesi
23 Aralık 2014 Salı
Köy aynı mezra farklı!
Munzur Vadisi’nde bütünlüklü araştırma!
Tunceli-Erzincan karayoluna yüzlerce tonluk kayalar düştü
LİMAK, hukuk tanımıyor, yetkililer sessiz!
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
01 Aralık 2010 Çarşamba 17:45

Tunceli karatede şampiyon

Karate Federasyonun 2010 yıllı faaliyet programında yer alan 21 Yaş Altı Bölgeler arası Ümit-Genç Karate Bölge şampiyonası Tunceli Atatürk Spor Salonunda yapıldı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden 8 ilin katıldığı ve 88 sporcunun yarıştığı müsabakalar sonunda ilimizi temsil eden sporcular aldıkları 9 altın 3 gümüş ve 1 bronz madalya ile takım halinde şampiyon oldu.     

Şampiyonaya ilişkin bir açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy, “Türkiye Karate Federasyonumuzun faaliyet programında olan bir etkinliği ilimizde hafta sonu yapmış bulunmaktayız. Karate ilimizde mazisi başarılarla dolu bir branş olup yapılan bu şampiyonada sporcularımızın takım halinde şampiyon olmaları da bunun tescilidir. Bu şampiyonada takım halinde şampiyon olan sporcularımızı ve antrenör arkadaşlarımızı kutluyorum. Bu şampiyonada kilolarında ilk ikiye kalan sporcularımız önümüzdeki günlerde Kocaeli’de yapılacak Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil edeceklerdir. Şimdiden kendilerine bu şampiyonada başarılar diliyorum” dedi.

           

Yapılan müsabakalar sonucunda:

 

Ümit Bayanlar 54 kiloda Ronida Sitoci, Gümüş Madalya

 

Ümit Erkekler 52 kiloda Berçiyan Ölmez, Altın Madalya, +70 kiloda Numan Dönmez, Altın Madalya, 57 kiloda Serkan Tutar, Bronz Madalya

 

Genç Bayanlar 59 kiloda Gözde Demirkaya, Altın Madalya

 

Genç Erkekler 61 kiloda Ahmet Yılmaz, Altın Madalya, 76 kiloda Metehan Karadağ, Altın Madalya

 

21 Yaş Altı Bayanlar 53 kiloda Ezgi Dalgıç, Altın Madalya 53 Kiloda Eda Dalgıç, Gümüş Madalya, 60 kiloda Hazal Kılıç, Altın Madalya,

 

21 Yaş Erkekler 68 kiloda Rıdvan Gül, Altın Madalya, 68 kiloda Soner Düztaş, Gümüş Madalya, 78 kiloda Cem Kaplan, Altın Madalya kazandı.

Bu haber toplam 1981 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.