Tuncelinin Sesi
20 Aralık 2014 Cumartesi
Köy aynı mezra farklı!
Munzur Vadisi’nde bütünlüklü araştırma!
Tunceli-Erzincan karayoluna yüzlerce tonluk kayalar düştü
LİMAK, hukuk tanımıyor, yetkililer sessiz!
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
03 Şubat 2012 Cuma 19:04

Tunceli’nin Nazlısı!

Tunceli kent merkezine üç kilometre mesafede bir yol üstü lokantası. Genelde Tunceli-Pülümür-Erzincan karayolunu kullanan tır ve kamyon sürücülerinin durak yeri.

Bu yol üstü lokantasının müdavimlerinden biri de Tilki Nazlı. Nazlı, yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanınca bu yol üstü lokantasına sığınmış. Önceleri ürkek davranan Nazlı, zamanla buraya alışmış ve üç öğün yemek için lokantaya uğramaya başlamış.

Lokanta sahibi Haydar Demir, Nazlı’nın önceleri lokanta köşesinden bakmakla yetindiğini belirterek, “Önceleri köşeden bakan Nazlı tebessümü hissedince elimizden et yemeye başladı. Müşterinin sempatisini kazandı. Halk tarafından bilinir. Kamyoncular, taksiciler hepsi yanına gelir. Her sabah akşam karnını doyurmaya gelir. İşyerinin içine kadar geliyor” diyor.

Minik Aleyna da Nazlı’nın artık bir aile üyesi gibi olduğunu söyleyerek, “Gelmeyince sabırsızlıkla bekliyoruz. Her gelen müşteri de soruyor. Yakın da artık ona kimlik çıkaracağız” diyor.

 

Bu haber toplam 2118 defa okunmuştur
YORUMLAR
Harika..
Güneş
Nazlı çok tatlı...Bir doğa harikası!..Doğayı çok sevdiği belli ki dışarı çıkıp tekrar içeri giriyor.Üzerinde korku ve tedirginlik var.Yakında Nazlı'yı görmek için çok kişi oraya gidecek .Gerçekten Nazlı çok yürekli...Öyle kolay mı insanların olduğu bir yere gitmek?..
04 Şubat 2012 Cumartesi 12:56
Selam
Yalçın Çakmak
Bu video görüntülerinde yer alan kişilerin önünde insanlığı onurlandırdıkları için saygı ile eğiliyorum. Yalçın Çakmak/Tunceli Üniversitesi Tarih Bölümü
03 Şubat 2012 Cuma 22:39