Tuncelinin Sesi
22 Aralık 2014 Pazartesi
Köy aynı mezra farklı!
Munzur Vadisi’nde bütünlüklü araştırma!
Tunceli-Erzincan karayoluna yüzlerce tonluk kayalar düştü
LİMAK, hukuk tanımıyor, yetkililer sessiz!
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
12 Haziran 2012 Salı 20:17

Üniversite, Basketbol A Takımı 2. oldu

Tunceli Üniversitesi Basketbol A Takımı, Büyük Erkekler Basketbol Liginde ikinci oldu.

Tunceli Büyük Erkekler Basketbol Liginde 2. olan Üniversite (A) takımı ile antrenörü Yardımcı Doç. Dr. Önder Aksu ve kulüp yöneticisi Prof. Dr. Ali Boztuğ, kendilerini senato odasında kabul eden Rektör Prof. Dr. Durmuş Boztuğ’a, ikincilik kupasını verdi.

29 Mayıs günü başlayan turnuvaya; Milli Eğitim, Gençlik Spor, Çevre ve Şehircilik, Fedaş, İl Emniyet Müdürlüğü, Tunceli Üniversitesi (A), Tunceli Üniversitesi Öğrenci (B), Dersim Gelişim Spor, Ma Nizono ve Cephe Sıfır takımları katıldı.

7 Haziran Perşembe günü finale kalan Üniversite (A) takımı Dersim Gelişim Spor’a yenilerek turnuvada ikinciliği elde etti.

Akademisyenler ve öğrencilerden oluşan takımda; Yrd. Doç. Dr. Önder Aksu, Prof. Dr. Ali Boztuğ, Yrd. Doç. Dr. Durali Danabaş, Yrd. Doç. Dr. Bayram Güneş, Öğr. Gör. Umut Kaya, Öğr. Gör. Ümit Sümen, öğrenciler Ali Eren Soylu, Serdar Torun, Ozan Demir, Sercan Karabulut ve Bayram Ali Can Boztuğ oyuncu olarak yer aldı.

Turnuvada Üniversiteyi başarıyla temsil eden Basketbol (A) takımı tek yenilgisini Dersim Gelişim Spor’dan aldı.

universite_ic.20120612201838.jpg

Aynı grupta mücadele eden ve öğrencilerden oluşan (B) takımı ise turnuvayı 8. Sırada bitirdi. Antrenör Yrd. Doç. Dr. Önder Aksu, gelecek yıllarda hedeflerinin Tunceli’deki turnuvada 1.’lik ve Eylül ayında 3. Lige takım çıkarmak olduğunu belirterek, takıma vermiş olduğu desteklerden dolayı Rektör Prof. Dr. Durmuş Boztuğ’a teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Durmuş Boztuğ da elde edilen sonuçtan duyduğu memnuniyeti dile getirerek takıma gelecek sezonda başarılar diledi.

Bu haber toplam 4888 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.